Juniorikerho


MikkSK jatkaa JSM-taivaltaan tammikuussa
Seurajoukkueiden SM 2017/18


Juniorikerho jatkaa toimintaansa

25. huhtikuuta 2012

Kuvia Päämajaturnauksesta

Lisätty kuvia Päämajaturnauksesta. Kuvat löytyvät sivun oikeasta reunasta löytyvän "Kuvat" -linkin alta ja sieltä "Päämajaturnaus 2012" ja "Päämajaturnaus 2012 (2)".


Tour de Chess, 4. osakilpailu

23.4.2012 pelatun Tour de Chess 4. osakilpailun tulokset:

1. Marttinen Jussi 5,0 (5)
2. Hytönen Timo 4,0 14,0
3. Vallenius Risto 4,0 13,0
4. Penttinen Reino 3,0 15,5
5. Rahikainen Anssi 3,0 14,5
6. Kontinen Paavo 3,0 12,0
7. Rytkönen Pentti 3,0 8,0
8. Pölhö Harri 2,5
9. Marttinen Ossi 2,0 15,0
10. Hämäläinen Eero 2,0 13,0
11. Lindroos Olavi 2,0 12,5
12. Heinonen Matti 2,0 11,0
13. Saloheimo Hannu 2,0 10,5
14. Havukainen Leo 1,5
15. Himanen Matti 1,0

Vapun aattona maanantaina 30.4.2012 EI OLE PELI-ILTAA!
Seuraava peli-ilta on 7.4.2012, jolloin pelataan toukokuun pikapeliturnaus.

17. huhtikuuta 2012

Tour de Chess, 3. osakilpailu

 16.4.2012 pelatun Tour de Chess 3.osakilpailun tulokset:

1. Marttinen Jussi 4,5 (5)


2. Vallenius Risto 3,5 15,0

3. Hytönen Timo 3,5 14,5

4. Penttinen Reino 3,0


5. Laitinen Tommi 2,5 13,5

6. Hämäläinen Eero 2,5 11,0

7. Lindroos Olavi 2,5 10,5

8. Saloheimo Hannu 2,0 14,0

9. Kontinen Paavo 2,0 11,5 3,25
10. Havukainen Leo 2,0 11,5 2,25
11. Rytkönen Pentti 2,0 11,0


Ensi maanantaina jatkuu Tour de Chess sarja 4.: llä osakilpailulla.

15. huhtikuuta 2012

Päämajaturnauksen lopputulokset

Päämajaturnaus on saatu kunnialla päätökseen. Kiitokset kaikille osanottajille, ensi vuonna jatketaan samoissa merkeissä! Kuvia turnauksesta tulossa myöhemmin...

A-ryhmä:
1p. Luukkonen Tommi 4.5/5
2p. Hintikka Eero 4.0
3p. Elomaa Arto 3.5

B-ryhmä:
1p. Pääkkönen Tauno 4.5
2p. Tuominen Sami 4.0
3p. Raitanen Markku 3.5

Alle 1800-seloisen palkinto: Pajunen Toni
Junioripelaajan palkinto: Nazarova Anastasia

Lopputulokset:

A-ryhmä:
No.   PNo.   Name                        Score  WP     SB      PS     rat.
1. 1 Luukkonen Tommi JyS 4.5 15.0 13.25 14.0 2320
2. 6 Hintikka Eero JyS 4.0 11.5 9.00 10.0 2093
3. 5 Elomaa Arto JärvSK 3.5 16.5 11.00 11.5 2107
9 Jäntti Petri JoeSK 3.5 14.0 9.75 11.5 2056
7 Hartio Ilkka JyS 3.5 14.0 8.75 11.5 2073
6. 2 Parkkinen Jyrki HSK 3.0 14.0 6.00 10.0 2154
10 Niemi Olavi JyS 3.0 13.0 5.75 9.5 2052
12 Pakarinen Pauli JyS 3.0 12.5 5.75 9.5 2021
8 Kilpelä Panu I-HSK 3.0 11.5 5.50 9.5 2072
4 Äijälä Jouko LahS 3.0 10.5 6.00 8.0 2121
11. 3 Rönkä Erik JoeSK 2.5 15.0 6.25 9.5 2127
18 Vättö Jouko JyS 2.5 13.5 5.75 7.5 1876
11 Eloranta Kari JyS 2.5 13.0 6.00 8.0 2048
21 Vallenius Risto MikkSK 2.5 11.5 2.75 5.5 1832
15 Auvinen Esa ESK 2.5 10.0 3.25 5.5 1955
17 Piironen Petri SavSK 2.5 10.0 2.75 6.0 1904
17. 16 Jordan Juha ImSh-48 2.0 15.0 5.50 7.5 1910
23 Virtanen Teemu NurmSK 2.0 13.5 4.00 7.0 1816
13 Sipilä Markku LahS 2.0 13.0 3.00 6.0 1977
20. 19 Marttinen Jussi MikkSK 1.5 12.5 3.75 5.0 1859
14 Mynttinen Henri MikkSK 1.5 9.5 1.25 3.5 1973
22. 20 Vehkalahti Veli LahS 1.0 9.5 0.50 2.0 1847
23. 24 Rahikainen Anssi MikkSK 0.5 11.5 0.50 0.5 1803
22 Pulli Matti KäpSK 0.5 10.0 0.50 1.5 1829
B-ryhmä:
No.   PNo.   Name                        Score  WP     SB      PS     rat.
1. 1 Pääkkönen Tauno JoeSK 4.5 16.0 14.00 13.5 1800
2. 6 Tuominen Sami KarhTS 4.0 15.5 11.50 13.0 1746
3. 2 Raitanen Markku JyS 3.5 15.5 9.00 12.5 1798
4 Pousi Janne KarhTS 3.5 13.5 9.00 9.0 1765
3 Pursiainen Erkki Taraus 3.5 12.0 7.50 10.0 1772
6. 16 Pajunen Toni JyS 3.0 17.0 8.50 10.0 1563
10 Munukka Raimo ImSh-48 3.0 14.5 7.75 10.5 1622
8 Pirinen Timo SavSK 3.0 13.5 7.75 9.0 1654
13 Nazarova Anastasia 3.0 12.0 5.00 7.0 1591
19 Häkkinen Tauno KarhTS 3.0 9.5 3.50 6.0 1538
11. 17 Pölhö Harri MikkSK 2.5 15.0 6.25 9.5 1547
5 Muhonen Kari SavSK 2.5 14.0 7.00 8.0 1755
7 Allonen Harri LahS 2.5 12.5 5.50 9.0 1664
9 Ahonen Martin MikkSK 2.5 11.5 3.25 7.0 1646
20 Rytkönen Pentti MikkSK 2.5 10.5 4.25 7.0 1515
16. 12 Järvinen Jari MikkSK 2.0 13.0 4.00 8.0 1598
11 Kovalainen Markus KaSY 2.0 12.5 2.50 7.0 1611
14 Poutiainen Tapio JyS 2.0 12.0 2.50 5.0 1579
18 Joutsijärvi Kalervo HartSK 2.0 9.0 2.00 4.5 1544
20. 24 Ruokokoski Hannes LprSK 1.5 10.5 2.50 5.5 0000
15 Havukainen Leo MikkSK 1.5 10.5 2.25 4.0 1573
22. 21 Ahonen Markku O. LprSK 1.0 10.5 1.00 2.0 1443
22 Elomaa Veli JärvSK 1.0 9.0 0.50 1.0 1348
24. 23 Pohjola Jari LahS 0.5 10.5 1.00 2.0 1298

A-ryhmä:
No.   PNo.   Name                           R1 R2 R3 R4 R5 Score
1. 1 Luukkonen Tommi JyS 13b1 10w1 2b1 5w½ 7b1 4.5
2. 6 Hintikka Eero JyS 18w0 21b1 16w1 23b1 3w1 4.0
3. 5 Elomaa Arto JärvSK 17b1 12w½ 8b1 1b½ 9w½ 3.5
9 Jäntti Petri JoeSK 21b1 18w1 3b0 2w1 5b½ 3.5
7 Hartio Ilkka JyS 19b½ 15w1 12b1 3w1 1w0 3.5
6. 2 Parkkinen Jyrki HSK 14w1 11b1 1w0 9b0 23w1 3.0
10 Niemi Olavi JyS 22w1 1b0 17w1 11b½ 4b½ 3.0
12 Pakarinen Pauli JyS 24w1 5b½ 7w0 16b1 8b½ 3.0
8 Kilpelä Panu I-HSK 20w1 16b½ 5w0 13b1 12w½ 3.0
4 Äijälä Jouko LahS 16w0 20b1 13w½ 18b1 10w½ 3.0
11. 3 Rönkä Erik JoeSK 15b½ 19w1 9w1 7b0 6b0 2.5
18 Vättö Jouko JyS 6b1 9b0 11w½ 4w0 22b1 2.5
11 Eloranta Kari JyS 23b1 2w0 18b½ 10w½ 21b½ 2.5
21 Vallenius Risto MikkSK 9w0 6w0 24b1 20b1 11w½ 2.5
15 Auvinen Esa ESK 3w½ 7b0 23b0 24w1 19b1 2.5
17 Piironen Petri SavSK 5w0 24b1 10b0 19w½ 14w1 2.5
17. 16 Jordan Juha ImSh-48 4b1 8w½ 6b0 12w0 13b½ 2.0
23 Virtanen Teemu NurmSK 11w0 14b1 15w1 6w0 2b0 2.0
13 Sipilä Markku LahS 1w0 22b1 4b½ 8w0 16w½ 2.0
20. 19 Marttinen Jussi MikkSK 7w½ 3b0 14w½ 17b½ 15w0 1.5
14 Mynttinen Henri MikkSK 2b0 23w0 19b½ 22w1 17b0 1.5
22. 20 Vehkalahti Veli LahS 8b0 4w0 22b½ 21w0 24b½ 1.0
23. 24 Rahikainen Anssi MikkSK 12b0 17w0 21w0 15b0 20w½ 0.5
22 Pulli Matti KäpSK 10b0 13w0 20w½ 14b0 18w0 0.5
B-ryhmä:
1. 1 Pääkkönen Tauno JoeSK 13b1 9w1 6b½ 2w1 16b1 4.5
2. 6 Tuominen Sami KarhTS 18w1 16b1 1w½ 17b1 2w½ 4.0
3. 2 Raitanen Markku JyS 14w1 11b1 10w1 1b0 6b½ 3.5
4 Pousi Janne KarhTS 16w0 19b1 11w1 10b½ 17w1 3.5
3 Pursiainen Erkki Taraus 15b1 10w0 12b1 8w½ 7b1 3.5
6. 16 Pajunen Toni JyS 4b1 6w0 9b1 5b1 1w0 3.0
10 Munukka Raimo ImSh-48 22w1 3b1 2b0 4w½ 8b½ 3.0
8 Pirinen Timo SavSK 20w½ 5b½ 14w1 3b½ 10w½ 3.0
13 Nazarova Anastasia 1w0 22b1 5w0 14b1 11w1 3.0
19 Häkkinen Tauno KarhTS 7w0 4w0 21b1 23w1 12b1 3.0
11. 17 Pölhö Harri MikkSK 5w½ 20b1 7w1 6w0 4b0 2.5
5 Muhonen Kari SavSK 17b½ 8w½ 13b1 16w0 20b½ 2.5
7 Allonen Harri LahS 19b1 12w½ 17b0 24w1 3w0 2.5
9 Ahonen Martin MikkSK 21b1 1b0 16w0 15w½ 24b1 2.5
20 Rytkönen Pentti MikkSK 8b½ 17w0 23b1 12w½ 5w½ 2.5
16. 12 Järvinen Jari MikkSK 24w1 7b½ 3w0 20b½ 19w0 2.0
11 Kovalainen Markus KaSY 23b1 2w0 4b0 18w1 13b0 2.0
14 Poutiainen Tapio JyS 2b0 21w1 8b0 13w0 15b1 2.0
18 Joutsijärvi Kalervo HartSK 6b0 23w½ 24w½ 11b0 21b1 2.0
20. 24 Ruokokoski Hannes LprSK 12b0 15w1 18b½ 7b0 9w0 1.5
15 Havukainen Leo MikkSK 3w0 24b0 22w1 9b½ 14w0 1.5
22. 21 Ahonen Markku O. LprSK 9w0 14b0 19w0 22b1 18w0 1.0
22 Elomaa Veli JärvSK 10b0 13w0 15b0 21w0 23b1 1.0
24. 23 Pohjola Jari LahS 11w0 18b½ 20w0 19b0 22w0 0.5

Päämajaturnaus, 5.krs

Viidennen kierroksen peliparit:

A-ryhmä:
1 Hartio Ilkka JyS ( 3.5) - Luukkonen Tommi JyS ( 3.5) 0-1
2 Elomaa Arto JärvSK ( 3  ) - Jäntti Petri JoeSK ( 3  ) ½-½
3 Hintikka Eero JyS ( 3  ) - Rönkä Erik JoeSK ( 2.5) 1-0
4 Kilpelä Panu I-HSK ( 2.5) - Pakarinen Pauli JyS ( 2.5) ½-½
5 Äijälä Jouko LahS ( 2.5) - Niemi Olavi JyS ( 2.5) ½-½
6 Parkkinen Jyrki HSK ( 2  ) - Virtanen Teemu NurmSK ( 2  ) 1-0
7 Vallenius Risto MikkSK ( 2  ) - Eloranta Kari JyS ( 2  ) ½-½
8 Sipilä Markku LahS ( 1.5) - Jordan Juha ImSh-48 ( 1.5) ½-½
9 Marttinen Jussi MikkSK ( 1.5) - Auvinen Esa ESK ( 1.5) 0-1
10 Piironen Petri SavSK ( 1.5) - Mynttinen Henri MikkSK ( 1.5) 1-0
11 Pulli Matti KäpSK ( 0.5) - Vättö Jouko JyS ( 1.5) 0-1
12 Rahikainen Anssi MikkSK ( 0  ) - Vehkalahti Veli LahS ( 0.5) ½-½
B-ryhmä:
1 Pajunen Toni JyS ( 3  ) - Pääkkönen Tauno JoeSK ( 3.5) 0-1
2 Tuominen Sami KarhTS ( 3.5) - Raitanen Markku JyS ( 3  ) ½-½
3 Pousi Janne KarhTS ( 2.5) - Pölhö Harri MikkSK ( 2.5) 1-0
4 Allonen Harri LahS ( 2.5) - Pursiainen Erkki Taraus ( 2.5) 0-1
5 Pirinen Timo SavSK ( 2.5) - Munukka Raimo ImSh-48 ( 2.5) ½-½
6 Rytkönen Pentti MikkSK ( 2  ) - Muhonen Kari SavSK ( 2  ) ½-½
7 Järvinen Jari MikkSK ( 2  ) - Häkkinen Tauno KarhTS ( 2  ) 0-1
8 Nazarova Anastasia ( 2  ) - Kovalainen Markus KaSY ( 2  ) 1-0
9 Ruokokoski Hannes LprSK ( 1.5) - Ahonen Martin MikkSK ( 1.5) 0-1
10 Havukainen Leo MikkSK ( 1.5) - Poutiainen Tapio JyS ( 1  ) 0-1
11 Ahonen Markku O. LprSK ( 1  ) - Joutsijärvi Kalervo HartSK ( 1  ) 0-1
12 Pohjola Jari LahS ( 0.5) - Elomaa Veli JärvSK ( 0  ) 0-1

14. huhtikuuta 2012

Päämajaturnaus, 4.krs

Ensimmäinen kilpailupäivä Päämajaturnauksesta on saatu päätökseen.
A-ryhmää vetää tällä hetkellä (odotetusti) maksimituloksella Tommi Luukkonen (3) ja toista sijaa jakavat Arto Elomaa, Erik Rönkä ja Ilkka Hartio pisteillä 2.5.
B-ryhmässä puolestaan maksimituloksella Markku Raitanen. Toisella sijalla väijyvät Sami Tuominen, Harri Pölhö (tällä hetkellä vahvuuslukujen valossa MikkSK:n pelaajista parhaimmassa vedossa) ja Tauno Pääkkönen 2.5. Huomenna sunnuntaina pelataan turnauksen grande finale, jolloin selviää turnauksen lopullinen kohtalo.

4 kierroksen peliparit ja tulokset:


A-ryhmä:
1 Luukkonen Tommi JyS ( 3  ) - Elomaa Arto JärvSK ( 2.5) ½-½
2 Hartio Ilkka JyS ( 2.5) - Rönkä Erik JoeSK ( 2.5) 1-0
3 Jäntti Petri JoeSK ( 2  ) - Parkkinen Jyrki HSK ( 2  ) 1-0
4 Virtanen Teemu NurmSK ( 2  ) - Hintikka Eero JyS ( 2  ) 0-1
5 Eloranta Kari JyS ( 1.5) - Niemi Olavi JyS ( 2  ) ½-½
6 Vättö Jouko JyS ( 1.5) - Äijälä Jouko LahS ( 1.5) 0-1
7 Jordan Juha ImSh-48 ( 1.5) - Pakarinen Pauli JyS ( 1.5) 0-1
8 Sipilä Markku LahS ( 1.5) - Kilpelä Panu I-HSK ( 1.5) 0-1
9 Piironen Petri SavSK ( 1  ) - Marttinen Jussi MikkSK ( 1  ) ½-½
10 Vehkalahti Veli LahS ( 0.5) - Vallenius Risto MikkSK ( 1  ) 0-1
11 Mynttinen Henri MikkSK ( 0.5) - Pulli Matti KäpSK ( 0.5) 1-0
12 Auvinen Esa ESK ( 0.5) - Rahikainen Anssi MikkSK ( 0  ) 1-0
B-ryhmä:
1 Pääkkönen Tauno JoeSK ( 2.5) - Raitanen Markku JyS ( 3  ) 1-0
2 Pölhö Harri MikkSK ( 2.5) - Tuominen Sami KarhTS ( 2.5) 0-1
3 Muhonen Kari SavSK ( 2  ) - Pajunen Toni JyS ( 2  ) 0-1
4 Munukka Raimo ImSh-48 ( 2  ) - Pousi Janne KarhTS ( 2  ) ½-½
5 Pursiainen Erkki Taraus ( 2  ) - Pirinen Timo SavSK ( 2  ) ½-½
6 Rytkönen Pentti MikkSK ( 1.5) - Järvinen Jari MikkSK ( 1.5) ½-½
7 Allonen Harri LahS ( 1.5) - Ruokokoski Hannes LprSK ( 1.5) 1-0
8 Kovalainen Markus KaSY ( 1  ) - Joutsijärvi Kalervo HartSK ( 1  ) 1-0
9 Poutiainen Tapio JyS ( 1  ) - Nazarova Anastasia ( 1  ) 0-1
10 Ahonen Martin MikkSK ( 1  ) - Havukainen Leo MikkSK ( 1  ) ½-½
11 Häkkinen Tauno KarhTS ( 1  ) - Pohjola Jari LahS ( 0.5) 1-0
12 Elomaa Veli JärvSK ( 0  ) - Ahonen Markku O. LprSK ( 0  ) 0-1


Kokonaistilanne (3.kierroksen jälkeen):

A-ryhmä:
No. PNo. Name Score WP rat.
1. 1 Luukkonen Tommi JyS 3.0 5,5 2320
2. 5 Elomaa Arto JärvSK 2,5 4.0 2107
3 Rönkä Erik JoeSK 2,5 3,5 2127
7 Hartio Ilkka JyS 2,5 3.0 2073
5. 9 Jäntti Petri JoeSK 2.0 5.0 2056
2 Parkkinen Jyrki HSK 2.0 5.0 2154
10 Niemi Olavi JyS 2.0 4,5 2052
6 Hintikka Eero JyS 2.0 4.0 2093
23 Virtanen Teemu NurmSK 2.0 2,5 1816
10. 11 Eloranta Kari JyS 1,5 5,5 2048
18 Vättö Jouko JyS 1,5 5,5 1876
16 Jordan Juha ImSh-48 1,5 5.0 1910
12 Pakarinen Pauli JyS 1,5 5.0 2021
13 Sipilä Markku LahS 1,5 5.0 1977
8 Kilpelä Panu I-HSK 1,5 4,5 2072
4 Äijälä Jouko LahS 1,5 3,5 2121
17. 19 Marttinen Jussi MikkSK 1.0 5,5 1859
17 Piironen Petri SavSK 1.0 4,5 1904
21 Vallenius Risto MikkSK 1.0 4.0 1832
20. 15 Auvinen Esa ESK 0.5 7.0 1955
14 Mynttinen Henri MikkSK 0.5 5.0 1973
22 Pulli Matti KäpSK 0.5 4.0 1829
20 Vehkalahti Veli LahS 0.5 3,5 1847
24. 24 Rahikainen Anssi MikkSK 0.0 3,5 1803
B-ryhmä:
No. PNo. Name Score WP rat.
1. 2 Raitanen Markku JyS 3.0 4.0 1798
2. 6 Tuominen Sami KarhTS 2,5 5,5 1746
17 Pölhö Harri MikkSK 2,5 5.0 1547
1 Pääkkönen Tauno JoeSK 2,5 4,5 1800
5. 5 Muhonen Kari SavSK 2.0 5,5 1755
16 Pajunen Toni JyS 2.0 5,5 1563
10 Munukka Raimo ImSh-48 2.0 5.0 1622
8 Pirinen Timo SavSK 2.0 4,5 1654
3 Pursiainen Erkki Taraus 2.0 4,5 1772
4 Pousi Janne KarhTS 2.0 4.0 1765
11. 12 Järvinen Jari MikkSK 1,5 5.0 1598
7 Allonen Harri LahS 1,5 5.0 1664
20 Rytkönen Pentti MikkSK 1,5 5.0 1515
24 Ruokokoski Hannes LprSK 1,5 3,5 0
15. 11 Kovalainen Markus KaSY 1.0 5,5 1611
14 Poutiainen Tapio JyS 1.0 5.0 1579
18 Joutsijärvi Kalervo HartSK 1.0 4,5 1544
9 Ahonen Martin MikkSK 1.0 4,5 1646
13 Nazarova Anastasia 1.0 4,5 1591
15 Havukainen Leo MikkSK 1.0 3,5 1573
19 Häkkinen Tauno KarhTS 1.0 3,5 1538
22. 23 Pohjola Jari LahS 0.5 3,5 1298
23. 22 Elomaa Veli JärvSK 0.0 4.0 1348
21 Ahonen Markku O. LprSK 0.0 3.0 1443

Päämajaturnaus, 3. krs

3. kierroksen peliparit ja tulokset:

A-ryhmä:
1 Parkkinen Jyrki HSK ( 2  ) - Luukkonen Tommi JyS ( 2  ) 0-1
2 Rönkä Erik JoeSK ( 1.5) - Jäntti Petri JoeSK ( 2  ) 1-0
3 Kilpelä Panu I-HSK ( 1.5) - Elomaa Arto JärvSK ( 1.5) 0-1
4 Pakarinen Pauli JyS ( 1.5) - Hartio Ilkka JyS ( 1.5) 0-1
5 Hintikka Eero JyS ( 1  ) - Jordan Juha ImSh-48 ( 1.5) 1-0
6 Vättö Jouko JyS ( 1  ) - Eloranta Kari JyS ( 1  ) ½-½
7 Niemi Olavi JyS ( 1  ) - Piironen Petri SavSK ( 1  ) 1-0
8 Äijälä Jouko LahS ( 1  ) - Sipilä Markku LahS ( 1  ) ½-½
9 Virtanen Teemu NurmSK ( 1  ) - Auvinen Esa ESK ( 0.5) 1-0
10 Marttinen Jussi MikkSK ( 0.5) - Mynttinen Henri MikkSK ( 0  ) ½-½
11 Rahikainen Anssi MikkSK ( 0  ) - Vallenius Risto MikkSK ( 0  ) 0-1
12 Pulli Matti KäpSK ( 0  ) - Vehkalahti Veli LahS ( 0  ) ½-½
B-ryhmä:
1 Tuominen Sami KarhTS ( 2  ) - Pääkkönen Tauno JoeSK ( 2  ) ½-½
2 Raitanen Markku JyS ( 2  ) - Munukka Raimo ImSh-48 ( 2  ) 1-0
3 Pölhö Harri MikkSK ( 1.5) - Allonen Harri LahS ( 1.5) 1-0
4 Järvinen Jari MikkSK ( 1.5) - Pursiainen Erkki Taraus ( 1  ) 0-1
5 Ahonen Martin MikkSK ( 1  ) - Pajunen Toni JyS ( 1  ) 0-1
6 Nazarova Anastasia ( 1  ) - Muhonen Kari SavSK ( 1  ) 0-1
7 Pousi Janne KarhTS ( 1  ) - Kovalainen Markus KaSY ( 1  ) 1-0
8 Pirinen Timo SavSK ( 1  ) - Poutiainen Tapio JyS ( 1  ) 1-0
9 Joutsijärvi Kalervo HartSK ( 0.5) - Ruokokoski Hannes LprSK ( 1  ) ½-½
10 Pohjola Jari LahS ( 0.5) - Rytkönen Pentti MikkSK ( 0.5) 0-1
11 Havukainen Leo MikkSK ( 0  ) - Elomaa Veli JärvSK ( 0  ) 1-0
12 Ahonen Markku O. LprSK ( 0  ) - Häkkinen Tauno KarhTS ( 0  ) 0-1

Päämajaturnaus, 2.krs

2.kierroksen peliparit ja tulokset:

A-ryhmä:
1 Luukkonen Tommi JyS ( 1  ) - Niemi Olavi JyS ( 1  ) 1-0
2 Eloranta Kari JyS ( 1  ) - Parkkinen Jyrki HSK ( 1  ) 0-1
3 Elomaa Arto JärvSK ( 1  ) - Pakarinen Pauli JyS ( 1  ) ½-½
4 Jordan Juha ImSh-48 ( 1  ) - Kilpelä Panu I-HSK ( 1  ) ½-½
5 Jäntti Petri JoeSK ( 1  ) - Vättö Jouko JyS ( 1  ) 1-0
6 Rönkä Erik JoeSK ( 0.5) - Marttinen Jussi MikkSK ( 0.5) 1-0
7 Hartio Ilkka JyS ( 0.5) - Auvinen Esa ESK ( 0.5) 1-0
8 Vehkalahti Veli LahS ( 0  ) - Äijälä Jouko LahS ( 0  ) 0-1
9 Vallenius Risto MikkSK ( 0  ) - Hintikka Eero JyS ( 0  ) 0-1
10 Pulli Matti KäpSK ( 0  ) - Sipilä Markku LahS ( 0  ) 0-1
11 Mynttinen Henri MikkSK ( 0  ) - Virtanen Teemu NurmSK ( 0  ) 0-1
12 Rahikainen Anssi MikkSK ( 0  ) - Piironen Petri SavSK ( 0  ) 0-1
B-ryhmä:
1 Pääkkönen Tauno JoeSK ( 1  ) - Ahonen Martin MikkSK ( 1  ) 1-0
2 Kovalainen Markus KaSY ( 1  ) - Raitanen Markku JyS ( 1  ) 0-1
3 Pursiainen Erkki Taraus ( 1  ) - Munukka Raimo ImSh-48 ( 1  ) 0-1
4 Pajunen Toni JyS ( 1  ) - Tuominen Sami KarhTS ( 1  ) 0-1
5 Allonen Harri LahS ( 1  ) - Järvinen Jari MikkSK ( 1  ) ½-½
6 Muhonen Kari SavSK ( 0.5) - Pirinen Timo SavSK ( 0.5) ½-½
7 Rytkönen Pentti MikkSK ( 0.5) - Pölhö Harri MikkSK ( 0.5) 0-1
8 Häkkinen Tauno KarhTS ( 0  ) - Pousi Janne KarhTS ( 0  ) 0-1
9 Elomaa Veli JärvSK ( 0  ) - Nazarova Anastasia ( 0  ) 0-1
10 Poutiainen Tapio JyS ( 0  ) - Ahonen Markku O. LprSK ( 0  ) 1-0
11 Ruokokoski Hannes LprSK ( 0  ) - Havukainen Leo MikkSK ( 0  ) 1-0
12 Joutsijärvi Kalervo HartSK ( 0  ) - Pohjola Jari LahS ( 0  ) ½-½

Päämajaturnaus, 1.krs

Päämajaturnaus on käynnistynyt! Osallistujia kaikkiaan 48 pelaajaa. 24 pelaajaa molemmissa ryhmissä.

1. kierroksen peliparit ja tulokset:

A-ryhmä:


1 Sipilä Markku LahS 0 - Luukkonen Tommi JyS 0 0-1
2 Parkkinen Jyrki HSK 0 - Mynttinen Henri MikkSK 0 1-0
3 Auvinen Esa ESK 0 - Rönkä Erik JoeSK 0 ½-½
4 Äijälä Jouko LahS 0 - Jordan Juha ImSh-48 0 0-1
5 Piironen Petri SavSK 0 - Elomaa Arto JärvSK 0 0-1
6 Hintikka Eero JyS 0 - Vättö Jouko JyS 0 0-1
7 Marttinen Jussi MikkSK 0 - Hartio Ilkka JyS 0 ½-½
8 Kilpelä Panu I-HSK 0 - Vehkalahti Veli LahS 0 1-0
9 Vallenius Risto MikkSK 0 - Jäntti Petri JoeSK 0 0-1
10 Niemi Olavi JyS 0 - Pulli Matti KäpSK 0 1-0
11 Virtanen Teemu NurmSK 0 - Eloranta Kari JyS 0 0-1
12 Pakarinen Pauli JyS 0 - Rahikainen Anssi MikkSK 0 1-0


B-ryhmä:

1 Nazarova Anastasia 0 - Pääkkönen Tauno JoeSK 0 0-1
2 Raitanen Markku JyS 0 - Poutiainen Tapio JyS 0 1-0
3 Havukainen Leo MikkSK 0 - Pursiainen Erkki Taraus 0 0-1
4 Pousi Janne KarhTS 0 - Pajunen Toni JyS 0 0-1
5 Pölhö Harri MikkSK 0 - Muhonen Kari SavSK 0 ½-½
6 Tuominen Sami KarhTS 0 - Joutsijärvi Kalervo HartSK 0 1-0
7 Häkkinen Tauno KarhTS 0 - Allonen Harri LahS 0 0-1
8 Pirinen Timo SavSK 0 - Rytkönen Pentti MikkSK 0 ½-½
9 Ahonen Markku O. LprSK 0 - Ahonen Martin MikkSK 0 0-1
10 Munukka Raimo ImSh-48 0 - Elomaa Veli JärvSK 0 1-0
11 Pohjola Jari LahS 0 - Kovalainen Markus KaSY 0 0-1
12 Järvinen Jari MikkSK 0 - Ruokokoski Hannes LprSK 0 1-0